14 відгуків
Магазин "FILTRON"
+380 (97) 758-88-64

Який антифриз вибрати червоний або зелений. Їх відмінність.

Який антифриз вибрати червоний або зелений. Їх відмінність.

Перш ніж залити антифриз, потрібно розібратися з його складом. Адже саме від складу охолоджуючої рідини залежить як добре буде працювати система охолодження автомобіля.
Відомо,що червоний і зелений антифриз на 80% за складом однакові. Це незамерзаюча рідина, яка складається з етиленгліколю та пропіленгліколю. Цим і визначається не замерзання антифризу при низьких температурах
, так само нормальна робота без перегріву, в'язкість і як реагують хімічні компоненти рідини на гумові елементи охолоджувальної системи. Але весь секрет антифризу проставшиеся 20%, і це присадки, які виконують різні функції:

  • Противокоррозийные;
  • Антипінні;
  • Стабілізуючі.

У чому різниця між зеленим(синім) і червоним? У всіх машин різні радіатори охолодження печі і двигуна. У кого-то в складі більше міді або латуні, а у кого-то алюмінію і його сплавів. Антифриз сам по собі агресивна рідина, а особливо його присадки, які розраховані під різні метали. Якщо в двигуні більше міді і латуні, то рекомендовано заливати червоний антифриз, а якщо більше алюмінію і його сплавів то зелений або синій.

Звичайно можна зелений(синій) залити антифриз в латунний радіатор, але він може окислювати стінки зсередини, буде утворюватися наліт, який буде заважати нормальному охолодженню двигуна.

Не треба змішувати зелений(синій) антифриз з червоним! У них різні склади присадок повністю не сумісні один з одним!

Так само відомо, що антифриз ділиться на класи. Всім автовласникам знайомі ці символи на тару з антифризом G11, G12, G12+, G12++, G13.

G11 - антифриз, в складі якого міститься етиленгліколь, а так само велика кількість або відсутність фосфатів, нітритів, боратів, амінів. Як правило антифриз класу G11 фарбують у зелений, синій колір. Прослужити антифриз може 2-3 роки.

G12 - антифриз, у складі якого так само міститься етиленгліколь, але він на відміну від G11 може похвалитися відсутністю силікатів і іншим пакетом присадок. Офарблюють його в червоний, рожевий або помаранчевий колір. Прослужити антифриз може 5 років.

G12+, G12++ - антифриз трохи вище класом за G12. В його складі більше пакет присадок та мінімальний вміст шкідливих компонентів. Термін служби такого антифризу близько 8 років.

G13 - самий сучасний клас антифризу. Він відрізняється від G12, G12+, G12++ тільки тим, що він має менше отруйну і більш екологічно чисту основу - пропіленгліколь. Антифриз G13 забарвлюються у фіолетовий або рожевий колір.

В нашому магазині представлені антифризи різних виробників. Переходьте за посиланням https://filtron.in.ua/g24997787-ohlazhdayuschie-zhidkosti   і робіть правильний вибір для вашого автомобіля.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner